• شماره تماس: 22901807 | 22221920
  • ایمیل ما: Sales@chehelsoton-panjere.com
 

چک لیست پنجره

چک لیست پنجره یا چگونه پنجره بخریم؟

بهترین گام برای خرید تهیه یک چک‌لیست است که باعث می شود در موقع خرید یا انتخاب یک وسیله به همه زوایا دقت کنیم و چیزی را از قلم نیاندازیم. خرید و انتخاب یک پنجره  مناسب هم از این قانون مستثنی نیست. شرکت در و پنجره دوجداره چهلستون در این مقاله سعی  دارد یک چک‌لیست پنجره مناسب به شما ارائه دهد:

اولین گام نیاز و سلیقه شما در انتخاب بازشو پنجره است: کشویی یا لولایی: پنجره‌های کشویی بازشوی آسانتری دارند و برای تهویه هوا مناسب هستند هرچند میزان عایق بودن این نوع پنجره‌ها در برابر گرد و خاک و سر صدا در مقایسه با پنجره‌های لولایی کمتر است. در پنجره‌های لولایی بازشوی تک‌حالته و دوحالته می‌تواند گزینه بعدی برای انتخاب یک پنجره دو یا چند جداره مناسب باشد اگر از پنجره برای تهویه هوا استفاده می‌کنیم بازشوی دوحالته گزینه خوبی برای شماست.

مقاوت و کارکرد پنجره با توجه به نیاز و امکانات: دومین نکته در چک‌ لیست، اهمیت دادن شما به گزینه مقاوم بود پنجره‌هاست . اگر نگران سر و صدای همسایگان یا خیابان هستید و یا عایق بودن پنجره‌ها با توجه به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و به طور کلی به دنبال راهی برای دور نگه داشتن فضای خانه از آلودگی‌های صوتی و محیطی بیرون هستید باید به این نکات توجه کنید:

شیشه لمینیت: اگردر مناطقی زندگی می‌کنید که وزش باد و طوفان یکی از مسائل جدی شماست و یا امنیت شیشه و پنجره اولویت جدی شماست شیشه‌های لمینیت شده می‌تواند گزینه خوبی برای اطمینان خاطر شما باشد چرا که در صورت شکسته شدن، شیشه به صورت یک تکه باقی می‌ماند (مانند شیشه ماشین).

امنیت قفل و لولا: علاوه بر شیشه، قفل‌ها و لولاها هم اهمیت زیادی در بالا بردن امنیت در و پنجره داراست.( شما می‌توانید اطلاعات کاملتر را از اینجا به دست بیاورید)

عایق صوتی: اگر از سر و صدای همسایه‌ها و یا تردد خودرو در خیابان در عذاب هستید باید در انتخاب شیشه، چند جداره بودن و نوع پروفیل دقت کنید.( شما می‌توانید اطلاعات کاملتر را از اینجا به دست بیاورید).

ایمنی پنجره‌ها: برای داشتن پنجره‌های ایمن به این نکات توجه داشته باشید:

سیستم بازشو و قفل‌ها: اگر علاقمندید ایمنی پنجره‌ها را بالا ببرید یکی از راه‌ها تعبیه قفل های قابل کنترل برای کودکان است که می‌تواند از وقوع حوادث غیر مترقبه جلوگیری کند.

بهره‌وری انرژی: پنجره‌های دو و چند جداره جدید به شما امکان بهره‌وری انرژی را خواهند داد و توجه به انتخاب یک پنجره خوب می‌تواند گزینه مناسبی برای پایین آوردن قبض‌های انرژی گرمایشی و سرمایشی شما باشد و می‌‌تواند از نکات مورد توجه در چک‌لیست پنجره شما باشد.

میزان جداره‌های پنجره: پنجره‌های چندجداره با هوا و گازی که بین جداره‌هاست امکان خوبی برای کم کردن مصرف انرژی و عایق بودن حرارت و صدا هستند.

طراحی سایت